موکب به موکب تا کنار گنبد سیدالشهداء سرود خواندیم
موکب به موکب تا کنار گنبد سيدالشهداء سرود خوانديم

موکب به موکب تا کنار گنبد سیدالشهداء سرود خواندیم

کانون فرهنگي هنري حضرت صاحب الزمان(عج) رحمت آباد يزد در مصاحبه اختصاصي با روزنامه قدس به تشريح برنامه هاي خود در خصوص گروه سرود و فعاليتهاي اربعين پرداخت.
شناسه خبر : 17014 تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۶:۰۱

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما) استان یزد،روزنامه قدس در مصاحبه اختصاصی از کانون فرهنگی هنری برتر در مناسبت های ملی مذهبی(اربعین) و همچنین کانون دوم کشور- کانون فرهنگی هنری حضرت صاحب الزمان(عج) رحمت آباد یزد- در خصوص فعالیت های گروه سرود این کانون و برنامه هایی که در اربعین بخصوص سال پیش داشته است،مطالبی را به چاپ رساند.

 

ابوالفضل کرمانی نسب، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت صاحب الزمان(عج) رحمت آباد یزد اشاره به قدمت گروه سرود مسجد کرد که حدود سی سال قدمت دارد که مدتی بود فعالیت ها متوقف شده بود ولی با تاکید مقام معظم رهبری به سرود باز فعالیتها با حضور نوجوانان از سر گرفته شد.

 

وی در ادامه اشاره به فعالیتهای بین المللی گروه سرود عاشقان ولایت از کانون حضرت صاحب الزمان(عج) کرد و گفت: ما توانستیم برای کشورهای اسلامی چون عراق و شبکه جهانی الکوثر سرودهای درخور توجهی را بسازیم واین آثار مورد توجه بسیاری از شخصیتهای دینی و سیاسی نیز قرار گرفته شد.

 

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت صاحب الزمان(عج) رحمت آباد یزد در خصوص برنامه ای که در پیاده روی اربعین سال گذشته داشتند افزود:  با ۱۵ نفر کار را شروع کرده و وارد مسیر پیاده‌روی اربعین شدیم. مسیری که گذر از آن حدود سه روز زمان می‌برد، حدود ۱۰ روز طول کشید تا به پایان برسد؛ زیرا بچه‌ها موکب به موکب ایستاده و سرود می‌خواندند. کارهایی نیز به زبان عربی و انگلیسی آماده کرده بودیم که در موکب‌هایی آن‌ها را ارائه می‌کردیم تا به کربلا رسیدیم. با همان خستگی ناشی از پیاده‌روی و اجرای مداوم سرود، گروه موفق شد شب اربعین سال گذشته به صورت زنده از کنار گنبد امام‌حسین(ع) اجرا داشته باشد.

 

ابوالفضل کرمانی نسب در خصوص اعزام اعضای کانون فرهنگی هنری به پیاده روی اربعین سال گذشته گفت:از زیباترین برکات کانون فرهنگی‌هنری می‌توان به اقدام محرم سال گذشته برای جمع‌آوری کمک‌هزینه سفر به کربلا اشاره کرد. با کمک خیرین هزینه سفر پنج نفر تهیه شد، اما در مراسم قرعه‌کشی با عنایت امام‌حسین(ع) و کمک پیرغلامان اباعبدالله(ع) موفق شدیم تمام اعضای کانون که حدود ۴۰۰ نفر بودند را برای زیارت اربعین حسینی راهی کنیم و تعداد زیادی از جوان‌ها و نوجوان‌های محله کربلایی شدند؛ البته در آن سفر هم بزرگ ‌ترها و خیرین، موکبی در کربلای‌معلی به نام موکب شهدای رحمت‌آباد راه‌اندازی کرده و در آنجا اقداماتی مانند پذیرایی زوار، اسکان، کارهای فرهنگی و... انجام می‌دادند.

 

قابل ذکر است کانون فرهنگی هنری حضرت صاحب الزمان(عج) رحمت آباد یزد به مدیر مسئولی ابوالفضل کرمانی نسب توانسته است علاوه بر گروه سرود منسجم، حرفه ای و همدل در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری و دینی از جمله کلاسهای مختلف هنری مانند (نمایش ،خوشنویسی، موشن گرافی، طراحی، نقاشی و غیره)، کلاسهای بصیرت افزایی، اخلاق، مسابقات ورزشی،کلاسهای مداحی نیروهای مستعد و خلاقی را تربیت نماید ودر این زمینه ها برنامه های مختلف از جمله ساخت کلیپ، فیلم کوتاه، موشن گرافی و غیره را تولید نماید.