مراسم افتتاحیه اوقات فراغت کانون های مساجد استان یزد برگزار شد
مراسم افتتاحيه اوقات فراغت کانون هاي مساجد استان يزد برگزار شد
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

مراسم افتتاحیه اوقات فراغت کانون های مساجد استان یزد برگزار شد

مراسم افتتاحيه اوقات فراغت کانون هاي مساجد استان يزد با عنوان « مسجد کانون نشاط» با حضور مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي يزد برگزار شد.
شناسه خبر : 63113 تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۳ زمان انتشار : ۰۹:۲۹

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد، مراسم افتتاحیه اوقات فراغت کانون های مساجد استان یزد با عنوان « مسجد، کانون نشاط » با حضور احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در مسجد امام حسن مجتبی (ع) امامشهر یزد برگزار شد.

 

احسان عابدی در این مراسم گفت: مسجد صرفا یک مکان نیست بلکه نهاد مقدسی است که انبوهی از فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها را در خود جای داده است و در آن اتفاقات فرهنگی و تربیتی زیادی بایستی اتفاق بیافتد.

 

وی افزود: از صدر اسلام مسجد محل اجتماع مسلمین بوده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد بیان کرد: متاسفانه در گذر ایام کانون برخی ساختارها به گونه ای از تمرکز مسجد کاسته است که باید با سلسله برنامه ها در مسیر محوریت آن گام برداریم.

 

عابدی ادامه داد: برنامه های کانون های فرهنگی هنری مسجد در این مسیر است و حضور و جذب جوانان و نوجوانان به مساجد به عنوان هدف اصلی است.

 

وی گفت: برنامه عای مختلفی در این سال ها انجام شده است و طرح جدید نیز در این مسیر است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد بیان کرد: نسل تمدن ساز از دل مساجد باید تربیت شود و خانواده ها در این مسیر نقش اساسی دارند و امیدواریم با همت و مشارکت مردمی منشأ خدمات محله ای و مردمی باشیم.

 

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: این رویداد واقعه سرنوشت ساز برای ما است که امیدواریم شاهد مشارکت مردمی باشیم.

 

عابدی بیان کرد: همه ما وظیفه داریم که مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کنیم و در مرحله دوم پس از مشارکت شاهد انتخاب اصلح است که باید با انتخاب اصلح بتوانیم آینده خوبی برای کشور را رقم بزنیم.

 

محسن رستگاری مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد نیز در این مراسم با اشاره به مشارکت مردم استان در انتخابات امیدواریم شاهد حضور پرشور مردم در دور دوم انتخابات باشیم.

 

وی با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: امروز نباید نسبت به مسایل اجتماعی منفعل باشیم و امیدواریم همچون گذشته حضور حداکثری در انتخابات داشته باشیم.

 

رستگاری با اشاره به اوقات فراغت بیان کرد: ما در آموزه های دینی چیزی به معنای تعطیلی نداریم و این مهم است که برای جوانان و نوجوانان برنامه ریزی مناسب داشته باشیم تا بهترین شکل استفاده شود.

 

وی افزود: در سال های اخیر شاهد اجرای برنامه های مختلف در مساجد هستیم و در این ایام نیز میتوانیم شاهد جوانان و نوجوانان به مساجد باشیم.

 

رستگاری بیان کرد: یکی از ویژگی های مسجد است این است که جوانان و نوجوانان می توانند با مسجد انس پیدا کنند و دست اندرکاران در مساجد باید برنامه های فرهنگی را دنبال کنند و بسیاری از اقدامات را در بستر مساجد اجرا کنند.

 

وی گفت: هر فردی میتواند توانمندی خود را در اختیار مسجد قرار دهد که این میتواند مساعد رخ تقویت کند و ما نیز از این مساجد حمایت می کنیم و در این راستا نیز همه خانواده ها باید در بخش های مختلف در مساجد کمک کنند .

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد با اشاره به برنامه های کانون ها در ایام تابستان گفت: در تابستان امسال سه برنامه مسجد کانون نشاط، طرح تربیتی طراوت و مسجد پایگاه قرآن را در استان دنبال می کنیم که امیدواریم بتوانیم با همکاری کانون ها شاهد حضور پرشور جوانان و نوجوانان در مساجد باشیم.

 

در پایان این مراسم نیز از پوستر اوقات فراغت « مسجد کانون نشاط » رونمایی شد.

کلمات کلیدی: ستاد فهما استان يزد